Listopad 2012

jak být hezká

27. listopadu 2012 v 19:25 | jája

1. Vždy bud upravená a čistá
2. Skvělý účes
Vlasy jsou korunou krásy. Tedy přesnějí řečeno pokud víme jak s nimi naložit. Správný střih a barva vlasů může z tebe udělat krásnou slečnu. Není to, ale jednoduché v tomhle je zkrátka dobré se poradit s kvalitním kadeřníkem. Ne každý, ale má finance a musí sám vyzkoušet co mu nejvíce sluší. Podlě hlečlánků, si vybirej učes, ale ani tyhle informace ti nemusí pomoct. Já,ale věřím, že během svého dospívají přijdeš na ten správný účes, který tu bude slušet. I když mají tvé vlasy srávnou barvu a střih nemusí být zmiňovanou korunou krásy. Musíš o ně totiž pečovat, aby byly zdravé (článek jak na zdravé vlasy zde) a upravovat. Nechoď do společnosti s vrabčím hnízdem a nezapomeň na pravidlo účes může být krásný jen tehdy, když nemám mastné vlasy. Uznávám, že s mastnmi vlasy musíme někdy vyjít, ale na druhý den už s nimi prostě neměli vyjít. Pokud se mastné vlasy ráno najdeš při pohledu do zrcadla můžeš použit suchý šampon a nebo vlasy si stáhnout co culíku. Tuhle možnost, ale raději nevol pokud trpíš navíc lupy. Pár takových holek jsem v životě potkala a potkávám a moc dobře vím, že oni ještě nepochopily, že mastné vlasy se nenosí.
3. Namaluj se
4. Pěkná figura
Ideál krásy je prý štíhlá figura nebudu vám tady nalhávat, že ne. I my přece chceme kluka štíhlého nejlépe svalnatého, ale pokud má ten kluk charizma pár kilo navíc nás přece od něj neodrazí. Zamysli se nad tím, než začneš s dietami!
5. Správný outfit

aldo, boty, lodičky, kabelky

26. listopadu 2012 v 13:51 | jája


obrázky, google, vodovky, obličej

20. listopadu 2012 v 19:48 | jájaart nouveau goddess

In a Out

20. listopadu 2012 v 17:30 | jája
Dnešní stav:

IN
Deichmann
Být zdravá
Moje oslavy narozenin


OUT
Špatné zprávy
Nemoci
Nepořádek

triky

18. listopadu 2012 v 14:56 | jája
1. položte si celou dlaň na stůl a skrčte prostředníček. Všechny prsty by vám měli jít popořadě zvednout, jen prsteníček ne. Zajímavé, že?

definice zdraví, co je to zdraví?

16. listopadu 2012 v 16:30 | jája
definice zdraví 1946
zdraví není jen absence nemoci či poruchy, ale je to komplexní stav tělesné, duševní i sociální pohody
zdraví je fyzické (tělesné), psychické (duševní) a sociální prospívání

Dle WHO, 1946:
• "zdraví je stav kompletní fyzické,
duševní a sociální pohody a ne pouze
nepřítomnost nemoci.


Zdraví může být definováno negativně jako absence nemoci, funkcionálně jako schopnost vyrovnat se s denními aktivitami, nebo pozitivně jako způsobilost a podoba vyrovnanosti. Zdraví též značí dobré vyhlídky na trvající přežití.

Světová zdravotnická organizace (WHO) definuje zdraví jako "stav fyzické, psychické, sociální a estetické pohody".


moře

15. listopadu 2012 v 15:28 | jája

opis na zav

15. listopadu 2012 v 13:15 | jája
Cvičení 402
Velkoobchod a maloobchod s biopotravinami budou zítra otevírat
v ulici Bohuslava Balbína v Brně. Budou se zde nabízet buchty
z vlastní biopekárny nebo taky biobrambory a houby. Biopotraviny
neobsahují antibiotika. Zato obsahují vitamíny a minerály. I na
obaly zde budou dbát velmi bedlivě. Bioprodukty se záměrně balí
do ekoobalu nebo do bioplastu. Ten se velmi brzy rozkládá a není
hrozbou pro blízkou ani vzdálenou budoucnost. Zbytky z biokiosku
zaměstnanci denně likvidují. Zákazníci bioobchodu platí za
bioprodukty více peněz. Bioprodukce je drahá. Musíme ale mít na
mysli její blahodárnost.
Cvičení 437
Pro brněnský basketbalový tým byl uplynulý rok skvělý.
Basketbalistky svými výbornými výkony vybojovaly zlatý pohár.
Je to na první pohled kvalitně sehraný tým. Obvyklým výkonem
si národní výběr zajistil nominaci i na olympijský turnaj.
Na minulých olympijských hrách jsme získali sadu bronzových
medailí. Tentokrát budeme obhajovat bronz a nebude to jednoduchý
boj. Výkonný výbor objednal pro reprezentantky několik desítek
oboustranných teplákových souprav a vycházkový oděv. V něm tým
nastoupí na slavnostní zahajovací ceremoniál. Vyrovnaný výkon
během turnaje je nadějí na postup do boje o medaile.
Cvičení 468
Zákon ukládá prodejnám povinnost, aby nabízely nápoje
i ve vratných obalech, ale mnoho prodejen se tomu vyhýbá.
Inspektorka zjistila výrazný nedostatek minerálních vod
ve vratných obalech hlavně v prodejně potravin na náměstí
v Kamýku nad Vltavou, naopak ve Městě Albrechticích vyhověly
obě prodejny zákonným podmínkám. Majitel pěti bruntálských
prodejen Bohumil Rýnský hájil zaměstnance Miroslava Pýchu,
který odmítl od zákazníka vykoupit vratný obal. Musíme
zajistit, aby výkup nebyl pro prodejce výrazně ztrátový.

monster high dortíky

11. listopadu 2012 v 10:35 | jája

How to Make Monster High Cake Pops
I wrote about the Monster High Themed birthday party my niece about a week ago and the fabulousMonster High Cookies I made as favors for her well and the Monster High Cupcakes that were served up as well.

I also mentioned that a made some other "goodies" for her, those other goodies being these sweet little gals....


Now let me forewarn you that these were made at about 1:30 in the morning, after this prego lady had been on her feet for way to many hours. They are cute, but have the potential to be super, de dupercute if your not so exhausted when making them :)

To make them this is what you will need:

 • A prepared cake. (I used a Pillsbury Yellow cake mix)
 • Frosting, your flavor preference. I used my own Fantabulous Vanilla Frosting (although you won't need a full recipe's worth)
 • Lolly sticks
 • Wilton flower cut out (Medium Size)
 • Decorating squeeze bottle or small plastic baggie.
 • Tooth picks
 • White candy melts
 • Dark chocolate candy melts
 • Pink colored fondant or something to use for the bows.
 • Cellophane bags (If your going to wrap them)
 • Pink, white or black ribbon. (If your going to wrap them)
If your not familiar with making cake pops you may want to take a quick look at {THIS POST} which shares some hints, tips and tricks on making perfect cake pops.
After your cake has cooled, crumble it up by hand in a large mixing bowl. There should be no large pieces after you are done. Add in less than 1/4 cup of whatever frosting you choose to use and mix it up using a large spoon, if the mixture feels to dry add in a bit more a little at a time to achieve the consistency needed. Don't add in to much or they will be too heavy to work with and will most likely fall of the stick when you are dipping them.
After you have incorporated the cake with the frosting you should have something similar to a big bowl of mush. Set it to the side for a minute as you prepare your work space.
Cover a baking sheet with wax paper, this is where you will place the finished cake pops after they have been molded. I use a tbsp. measuring spoon to scoop up and roll out all my mixture. It allows me to keep everything roughly the same size.
After all your mixture is rolled out get your cutter all ready to start molding these. I used a Wilton Cutter from this set...not the best picture, but you get the idea. I used the second to largest one.
At first I was going to try and shape all the skullettes by hand, but I was tired and just wanted to be done when I thought about the flower cutter. What I did was take it and squeeze it a bit.
Which if you use your imagination you can see that after the top has been flattened or cut...it resembles the skullette shape!!!
Now with all my mixture rolled out, I placed a ball into the cutter.
And pushed down on the mixture, so that it would take on the cutters shape.
After the cutter has been removed, there sometimes was a bit of the upper flower portion left.
You can just use you fingers to press it in, or even cut it off if it's easier. I suggest (even though I was waaaayyyy to tired to take my own suggestion.) to make sure it is packed in and smooth. It will help later when you are dipping them, to keep them neat looking.
After all your skulls are molded and ready to go, get your white candy melts and get them smooth and ready for the dipping to begin. Be sure to use something that is deep enough to dip them.
Before their big plunge though, dip the end of a lolly stick into the chocolate and insert into the skullete about 1/2 way. This helps to keep them on the stick when you are dipping them and gives a finishing touch to the bottom of the pop.
I don't have an actual picture of when I was dipping them, but they can be a bit awkward. I got the hang of it after the first few so keep in mind....be "gentle" :) After they have set up and are ready to be decorated lay them out.
Get your dark chocolate candy melts and melt them in a squeeze bottle if you have one, or else just melt them and use a small plastic baggie with the corner cut off (small cut) to pipe the eyes (sockets) and nose on.
I just squeezed three blobs onto the face (eyes & nose) and then used a toothpick to draw the eyelashes out of the eyes.
When they are all done, you are ready to start adding the bows. I used pink fondant, because it was what I had on hand at 1:30 in the morning, but there are numerous things that you could use; heart shaped sprinkles, colored laffy taffy, fruit roll ups. Just look in the junk food aisle and let your imagination run wild!
But for the fondant all I did was take little strips and squeeze them in the middle to achieve the bow shape and I attached them with a bit of the white candy melts.
After they were all done I wrapped each one individually and tied them with varying colors of pink, white and black ribbon.
I then placed each one in a custom made cake pop stand that my hubbers made. It was a rectangle cake pop stand with the Monster High Skullette on it, which added to the overall theme of the party. AND my niece loved so much she has it hanging on her wall.
(Just so you know, I will be setting up a page on here soon where you will be able to order custom made cake pops stands. They are perfect for them parties and look awesome!! In the meantime if you interested please e-mail me for information.)
Hope you enjoyed this post! If you have any questions please feel free to email me or just leave a comment below!

****Many of the supplies, plus more can be purchased HERE....at my shop to help spice up any Monster High Theme Party!

ZAV

10. listopadu 2012 v 12:52 | jája
254
256
257
258
257
258
259
262

dnešní postup: 20

one direction

7. listopadu 2012 v 7:20 | jája

matyášova brána

4. listopadu 2012 v 16:02 | jája

Matyášova brána

Matyášova brána Pražského hradu
Matyášova brána je slavnostní vstupní brána do Pražského hradu ze západu, z I. na II. nádvoří. Podle latinského nápisu byla pravděpodobně dokončena v roce1614 za vlády císaře Matyáše I., odtud i její pojmenování. V současnosti je za jejího architekta považován Ital Giovanni Maria Filippi.[1]

Obsah

[skrýt]

[editovat]Historie

Vlastní brána vznikla zřejmě ještě na objednávku Rudolfa II. a Matyáš ji doplnil jen štukovým nápisovým polem v nástavci. Před branou se tehdy ve směru dnešního I. nádvoří nacházel hradní příkop, který odděloval Hrad od dnešníhoHradčanského náměstí, a budovy správce pokladu a zbrojnice.
Za architekta brány je v literatuře na základě slohového rozboru shodně považován Giovanni Maria Filippi.[2]
V průběhu tereziánských přestaveb Pražského hradu podle plánů císařského architekta Nicolo Pacassiho byla původně volně stojící brána zakomponována do nových křídel. Zároveň byl zasypán hradní příkop a zbourány budovy před bránou, takže vznikl dnešní čestný dvůr a slavnostní mříž, oddělující I. nádvoří od Hradčanského náměstí. K vybourání pater levého křídla a vybudování Sloupové síně došlo až v letech 1927-1930 podle návrhu architekta J. Plečnika.[3]

[editovat]Popis

Brána je pojata jako antikizující vítězný oblouk se dvěma menšími vchody, se čtvercovými okny nad nimi a s velkolepým nástavcem se dvěma obelisky po stranách. Nápisové pole v horní části nástavce je na rozdíl od ostatních částí brány, které jsou kamenné, provedeno pouze ze štuku. Byl proto vysloven předpoklad, že brána je ve skutečnosti o několik let starší (pravděpodobně provedena ještě na objednávku Rudolfa II.) a z roku 1614 pochází pouze štukové pole.[1]
Architektura brány je provedena velmi vynalézavým a nezvyklým způsobem, což se projevuje i ve zvláštní práci s řádovou superpozicí. Spodní část je řešena v rustikovém řádu, který je však kombinovaný s řádem toskánským. dórské kladíobsahuje v metopách vlysu znaky dědičných habsburských zemí (zleva: Dolní Lužice, Lucembursko, Rakousko, rodová orlice,Uhry, Morava, Slezsko, Horní Lužice). Nástavec je v jónském řádu.[4]
Brána je členěna důmyslně rytmizovanými rustikami (3-2-3-2). Paradoxní je též umístění spodní trojice klenáků na oknech nad bočními vchody. Těmito formálními hříčkami brána nepochybně patří ještě rudolfinskému manýrismu. Celkovým vyzněním a monumentalitou však průčelí Matyášovy brány náleží již také baroku a představuje tak jednu z prvních světských barokních staveb na území Čech.[4]
Nápis nad branou zní:
D[ominus] Matthias El[ectus] Rom[anus] Imp[erator] S[emper] Aug[ustus] Hung[ariae] Boh[emiae] Rex etc. F[ieri] F[ecit] An[n]o MDCXIV
tj. česky "Pan Mayáš volený římský císař vždy vznešený uherský, český král atd. dal postavit roku 1614".
V současnosti je brána zakomponována do tereziánského křídla Pražského hradu. Z průchodu Matyášovy brány se vpravo vstupuje přes Pacassiho schodiště do reprezentativních prostor Hradu a vlevo do Sloupové síně, odkud se vstupuje přes galerii do Španělského sálu.

mapa čr

3. listopadu 2012 v 17:24 | jája


vodopis čr

2. listopadu 2012 v 19:57 | jájabiblické příběhy

1. listopadu 2012 v 17:51 | jája
Biblické příběhy

Adam a Eva
Bůh vytvořil člověka z hlíny a dal mu jméno Adam. Pro Adama stvořil zahradu jménem Eden. Uprostřed této zahrady stály dva stromy strom života a strom vědění. Bůh řekl Adamovi: ze všech stromů jíst můžeš ale ze stromu vědění nejes! A jak čas plynul tak bůh vytvořil z Adamova žebra ženu a dal jí jméno Eva. V zahradě byl stiví had který přiměl Evu aby snědla jablko ze stromu vědění. Eva donesla jablko i Adamovi a ten jedl také. Bůh to všechno viděl a vyhnal Adama i Evu z ráje.

Babylónská věž
Lidé se rozhodli že postaví věž která bude sahat až do nebe. Stavění věže bylo náročné a vyčerpávající. Mnoho lidí zemřelo a hodně lidí bylo zmrzačeno. Ale po nějaké době byla věž dostavěna a lidé se začali vysmívat bohum že jsou lepší a mocnější než oni. Bůh to viděl a za jejich pýchu a posměšky je chtěl potrestat. Tak si řekl: "zmatu jejich jazyky aby jeden druhému nerozuměl." Když tak učinil lidé se nemohli vůbec na ničem domluvit, a tak je bůh rozptýlil po celé zemi jako různé národy. Bůh spálil plamenem půlku věže a druhou půlku zničil kámen od kamene aby si lidé pamatovali co účinili.

Kain a Ábel
Adam a Eva měli dva syny, starší syn se jmenoval Kain, a mladší syn se jmenoval Ábel. Kain byl oráčem a Ábel byl pastýřem ovcí. Ábel byl hodný a spravedlivý, ale Kain byl zlí.
Jak Hospodin přikázal postavili oltář na, který obětovali to co se jim urodilo. Kain svému bratrovi záviděl, protože Hospodinovi se líbila víc obět Ábelova. Ábel obětoval nejlepšího beránka za to Kain uschlé obilí. Jednou když šel Kain s Ábelem polem, Kain zdvihl kámen a uhodil Ábela do obličeje. Ábel se zvedl a Kaina z posledních sil přemohl. Kain se omlouval a říkal že už to nikdy neudělá, tak ho Ábel nechal být. Ábel se otočil a Kain ho lstivě praštil ze zadu do hlavy. Ábel upadl k zemi a umřel. Hospodin to všechno viděl a nechal
Kainovi na čele velký symbol a rozkázal že musí chodit světem, aby všichni viděli co udělal. Kain se usídlil v zemi Nód.

Král Šalamoun
Dvě ženy které žily v jednom domě, se jim narodily dva synové, ale jeden syn se narodil mrtev.
Žena která uviděla svého syna mrtvého se rozhodla vyměnit si živé dítě za mrtvé. Když se ráno probudily tak žena která v náručí držela mrtvé dítě zjistila, že dítě není její. A tak chtěla zpátky své dítě, ale druhá žena dítě nechtěla vydat, a tvrdila že je její. Tak se rozhodly že pujdou za králem Šalamounem aby je rozsoudil. Král Šalamoun říká: "ženy jejíž dítě není aď se přizná." Jenže se nikdo nepřiznal a tak vydal rozkaz: "Dítě rozsekněte na půl a každé ženě dejte půlku." A v tom říká pravá matka "dejte dítě jí než aby ste ho zabil". A tak Šalamoun poznal kdo je pravá matka. A nepravou matku potrestal.
"Pověsti o trápení lidu Izraelského"
Mezi Filištíny a Izraelem se rozpoutala válka. Jen co obě znepřátelené strany daly dohromady muže, kteří byli schopni boje, vydaly se navzájem proti sobě. Když se obě vojska střetla, dělila je pouze nížina mezi pohořími, na kterých si založila tábory. Čtyřicet dní vojska vyčkávala a každý den sjížděl do údolí Goliáš z řad filištínských a vysmíval se izraelckému lidu. Pokaždé někoho vyzval na souboj, ale všichni Izraelci se obrovského Goliáše báli, a tak se k souboji nikdo neodhodlal. V tu dobu vypravil Izai z Betléma Davida se zásobami pro vojsko. Jakmile David dorazil ke svému vojsku, začal se vyptávat na Goliáše a chtěl se s ním utkat. Když se to dozvěděl Goliáš, tak se Davidovi vysmál. David se ale nevzdával. Vzal tři oblázky z potoka a šel na souboj proti Goliášovi. Když se dostal ke Goliášovi vytáhl prak, do kterého dal první kámen, prudce s ním zatočil a mrštil po Goliášovi. Goliáše zasáhl do hlavy a tím ho omráčil. Potom se David chopil jeho meče a uťal Goliášovi hlavu. Jen co filištínští viděli co se stalo, zbaběle se rozprchli a tak Izrael své území ubránil.
"Judit"
Téma: o statečné Judit, která zachránila Bethulii a její lid před smrtí
Hl. myšlenka: jeden za všechny, všichni za jednoho
Poučení: jak dříve lidé doufali v zachránění bohem

"Návrat do Jeruzaléma"
Téma: navrácení Židů ze zajetí v Babylóně do Jeruzaléma
Hl. myšlenka: bůh Hospodin nikdy nenechal své lidi trpět
Poučení: nikdy nenechávejme své přátele v nesnázích

"O velké poslušnosti"
Téma: o Abrahamovi - otci národů, který uposlechne božského příkazu, i když jde o obětování jeho jediného syna
Hl. myšlenka: lidé by měli poslouchat a plnit příkazy bohů, i kdyby byly sebevíc kruté
Poučení: jak se lidé báli a ctili bohy.

O potopě světa
Bůh si vybral Metaluzémova vnuka Noema a rozkázal mu, aby postavil loď a vzal do ní svou ženu, jejich syny, manželky synů a od každého živočicha sedm párů. Pak seslal na zem potopu, která trvala 150 dní a zahubila vše živé. Celá země oschla za dva měsíce.

Stavění věže a zmatení jazyků
Synové Noemovi se odebrali se svými stády na východ a rozhodli se, že si postaví město a věž sahající až do nebe. To se nelíbilo Bohovi, a tak dal každému jiný jazyk, a proto nemohli věž dostavit. Proto se tomuto místu říkalo Bábel, zmatení.

O zničení Sodomy a Gomory
Bohatá a slavná města Sodoma a Gomora zpychla a její obyvatelé zatvrdili a oddali se rozkoším. To se nelíbilo Bohovi, a tak se rozhodl, že tyto dvě města zničí. V Sodomě žil ale dobrý Lot, synovec Abramův. Toho Bůh varoval, a tak před zničením obou měst se svou ženou a dcerami utekl. Neměli se ohlížet, ale Lotova žena neuposlechla a proměnila se v solný sloup.


"Pověsti o trápení lidu Izraelského"
Mezi Filištíny a Izraelem se rozpoutala válka. Jen co obě znepřátelené strany daly dohro- mady muže, kteří byli schopni boje, vydaly se navzájem proti sobě. Když se obě vojska střetla, dělila je pouze nížina, mezi pohořími na kterých si založila tábory. Čtyřicet dní vojska vyčká- vala a každý den sjížděl do údolí Goliáš z řad filištínských a vysmíval se izraelckému lidu. Pokaždé někoho vyzval na souboj, ale všichni Izraelci se obrovského Goliáše báli, a tak se k souboji nikdo neodhodlal. V tu dobu vypravil Izai z Betléma Davida se zásobami pro vojsko. Jakmile David dorazil ke svému vojsku, začal se vyptávat na Goliáše a chtěl se s ním utkat. Když se to dozvěděl Goliáš, tak se Davidovi vysmál. David se ale nevzdával. Vzal tři oblázky z potoka a šel na souboj proti Goliášovi. Když se dostal ke Goliášovi vytáhl prak, do kterého dal první kámen, prudce s ním zatočil a mrštil po Goliášovi. Goliáše zasáhl do hlavy a tím ho omráčil. Potom se David chopil jeho meče a uťal Goliášovi hlavu. Jen co filištínští viděli co se stalo, zbaběle se rozprchli a tak Izrael své území ubránil.

"Návrat do Jeruzaléma"
Téma: navrácení Židů ze zajetí v Babylóně do Jeruzaléma

"O velké poslušnosti"
Téma: o Abrahamovi - otci národů, který uposlechne božského příkazu, i když jde o obětování jeho jediného syna
Hl. myšlenka: lidé by měli poslouchat a plnit příkazy bohů, i kdyby byly sebevíc kruté
Poučení: jak se lidé báli a ctili bohy.